Biz Kimiz

Özel Denizli Engelli Bakım Merkezi olarak Kuruluşumuz; Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından onayları verilmiş, bakım ihtiyacı olan engelli bireylerin, bakım, sağlık, yaşama katılım ve güvenlik ihtiyaçlarını karşılamak için; personelimiz ve engellilerimiz ile bir aile ortamı içerisinde, huzurlu ve sağlıklı bir ortamda tüm yasal mevzuat şartlarına bağlı kalarak ruhsal engelli bakım hizmetlerini, insani değerleri en önde tutarak gerçekleştiren sosyal bir kuruluştur. 

4.000 m2 kapalı, 1.500 m2 açık alana sahip donanımlı tesisimiz 100 kapasiteye sahip olup 04.11.2016 tarihli ENGELLİ BİREYLERE YÖNELİK ÖZEL BAKIM MERKEZLERİ YÖNETMELİĞİ’ ne uygun olarak açılmıştır. Yönetmelikte belirlenen oda büyüklüklerinin de üzerinde fiziksel imkanlara sahip olan tesisimiz aynı zamanda doğa ile iç içe bulunan geniş bahçesinde Spor alanları, Yürüyüş Yolları, Kamelya Oturma Alanları, Hobi Bahçesi, Hayvanat Bahçesi gibi imkanları ile engellilerine üst düzey hizmet sunmayı hedeflemektedir.

Kurum bünyemizde yer alan Psikolog ve Sosyal Çalışmacı, engellilerimiz ve yakınlarına psikososyal hizmetler sunmaktadır. Psikososyal etkinliklerle engellilerimiz desteklenmektedir.

Sağlık personelleri ve bakıcı personeller 7 gün/24 saat hastalarımızın tüm ihtiyaçlarını eksiksiz olarak karşılamaktır.

Tecrübeli aşçımız tarafından donanımlı mutfağımızda hazırlanan yemekleri Diyetisyenimiz hazırlamaktadır. 3 ana öğün ve 2 ara öğün verilmektedir.

El Sanatları Öğretmeni tarafından düzenlenen resim, el işi, ahşap boyama vb. etkinliklere engellilerimizin katılımı sağlanmaktadır. Ayrıca masa tenisi, puzzle, santranç, okey, tavla etkinliklerinde de katılım oldukça yüksektir.